Bastion ve větru - obrazy
25.9.2020 - do konce nouzového stavu

Marcela Vichrová je bezesporu ojedinělou tvůrkyní. Nevytváří podbízivá rozměrná díla nebo kresby pro účel "zarámované radosti". Vystavovala na řadě míst u nás a v zahraničí, její obrazy má řada milovníků umění. Vybudovala si určitou pozici mezi malíři a kreslíři jižních Čech, kam se občas ráda vrací. Čas od času dostává také možnost ilustrovat vybrané tituly knih. 

Důležitými pro autorku jsou zvířata. Soužití se psy a kočkami je pro ní přirozenou součástí existence, proto jsou občas psí (případně kočičí) přátelé zcela zákonitě zahrnutí v jejím výtvarném světě.

Odklon od civilizačního hřmění jí přináší jednoduchá témata, jež však vypracovává s odhodlanou pečlivostí a odpovědným smyslem pro finalizaci. Vlastní vyzrálý výraz není pro ní rutinou – neváhá osobitě komunikovat třeba i s dětským malováním…

Galerie Prachárna
Markéta Škopková,
Vojtěch Jirásko,
Bára Smékalová

stálá expozice

Markéta Škopková se zabývá volnou i užitkovou keramikou, vytváří figurální plastiky, dekorativní a zahradní keramiku, fontány, žardiniéry, svítilny. Věnuje se tvorbě medailí,

maluje fresky a ilustrace. Vojtěch Jirásko tvoří výjmečné sochy z mědi a Bára Smékalová zde vystavuje své imaginativní obrazy. Přijďte se podívat na jejich imaginativní světy vtisknuté do různorodých materiálů.  

Galerie Petra Nováka z Jaroměře

stálá expozice

Petr Novák z Jaroměře vystavuje sochy, které tvoří průřez jeho tvorbou. Motivy jeho práce jsou koně a jejich láska k nim, ženské tělo, a slavné osobnosti. Přijďte se ponořit do světa klasických soch a libé flétny.  

MUZEUM HRAČEK

stálá expozice

8. září 2017 bylo v josefovském Bastionu IV slavnostně otevřeno nové muzeum hraček, vytvořené velkým nadšencem Josefem Voborníkem.

Jsou zde k vidění hračky ze dřěva, mechanické hračky, hlavolamy i staré loutkové divadlo.

Muzeum je zpřístupněno pouze ve dnech konání významných veřejných akcí jako je Vánoční Jarmark, Letokruhy Josefova nebo Oživlý Josefov