Postavit na špičku - obrazy
13.3.2020 - 15.4. 2020
Utvrzování se je opakem vývoje. Na chystané výstavě možná neuvidíte ukázku vybroušeného výtvarného stylu. Ale ne tak docela z nedostatku trpělivosti při tvorbě. V některých věcech bude použito tradičních výtvarných postupů, ale i těch postupů, které se odrážejí například z dadaismu, neoexpresionismu, ale doufejme, že se nebudou k jednotlivým -ismům upínat. Důvodem je potřeba hravosti, příklon k poezii, nebo ponechání díla v mýtu všednosti, aby z něj v nečekané chvíli mohlo na někoho vykouknout.
Galerie Prachárna
Markéta Škopková,
Vojtěch Jirásko,
Bára Smékalová

stálá expozice

Markéta Škopková se zabývá volnou i užitkovou keramikou, vytváří figurální plastiky, dekorativní a zahradní keramiku, fontány, žardiniéry, svítilny. Věnuje se tvorbě medailí,

maluje fresky a ilustrace. Vojtěch Jirásko tvoří výjmečné sochy z mědi a Bára Smékalová zde vystavuje své imaginativní obrazy. Přijďte se podívat na jejich imaginativní světy vtisknuté do různorodých materiálů.  

Galerie Petra Nováka z Jaroměře

stálá expozice

Petr Novák z Jaroměře vystavuje sochy, které tvoří průřez jeho tvorbou. Motivy jeho práce jsou koně a jejich láska k nim, ženské tělo, a slavné osobnosti. Přijďte se ponořit do světa klasických soch a libé flétny.  

MUZEUM HRAČEK

stálá expozice

8. září 2017 bylo v josefovském Bastionu IV slavnostně otevřeno nové muzeum hraček, vytvořené velkým nadšencem Josefem Voborníkem.

Jsou zde k vidění hračky ze dřěva, mechanické hračky, hlavolamy i staré loutkové divadlo.

Muzeum je zpřístupněno pouze ve dnech konání významných veřejných akcí jako je Vánoční Jarmark, Letokruhy Josefova nebo Oživlý Josefov