Na křídlech Vesmíru - obrazy
19.6.2020 - 28.7.2020
Na křídlech vesmíru je výstava určená všem, kteří touží nahlédnout za horizont skutečnosti. Reálné objekty se navzájem proplétají a doplňují a vyprávějí příběhy obrazů, inspirované všeprostupujícím vesmírem. Hvězdy, galaxie, města, příroda a lidské bytosti jsou pečlivě namalovány a dány do estetické formy olejomalby, tak aby obrazy působily příjemným dojmem i bez jejich konkrétního pochopení. Vesmír, to je velké tajemství, hádanka, která stále čeká na své rozřešení a pomocí obrazů můžeme překročit práh surrealistických dveří a objevit se v novém, nečekaném světě plným záhad, otázek a odpovědí.
Galerie Prachárna
Markéta Škopková,
Vojtěch Jirásko,
Bára Smékalová

stálá expozice

Markéta Škopková se zabývá volnou i užitkovou keramikou, vytváří figurální plastiky, dekorativní a zahradní keramiku, fontány, žardiniéry, svítilny. Věnuje se tvorbě medailí,

maluje fresky a ilustrace. Vojtěch Jirásko tvoří výjmečné sochy z mědi a Bára Smékalová zde vystavuje své imaginativní obrazy. Přijďte se podívat na jejich imaginativní světy vtisknuté do různorodých materiálů.  

Galerie Petra Nováka z Jaroměře

stálá expozice

Petr Novák z Jaroměře vystavuje sochy, které tvoří průřez jeho tvorbou. Motivy jeho práce jsou koně a jejich láska k nim, ženské tělo, a slavné osobnosti. Přijďte se ponořit do světa klasických soch a libé flétny.  

MUZEUM HRAČEK

stálá expozice

8. září 2017 bylo v josefovském Bastionu IV slavnostně otevřeno nové muzeum hraček, vytvořené velkým nadšencem Josefem Voborníkem.

Jsou zde k vidění hračky ze dřěva, mechanické hračky, hlavolamy i staré loutkové divadlo.

Muzeum je zpřístupněno pouze ve dnech konání významných veřejných akcí jako je Vánoční Jarmark, Letokruhy Josefova nebo Oživlý Josefov